BKP

CZYM NETWORKING NIE JEST?

CZYM NETWORKING NIE JEST?

Wiemy już czym jest networking.
 
Dla przypomnienia - informację na ten temat znajdziesz w pierwszym artykule z cyklu „Cała prawda o networkingu”. 
 
Skupmy się zatem na tym, z czym networking jest mylony i do czego nie powinniśmy pod żadnym pozorem go wykorzystywać. 
 
Dlaczego?

Nie jedna osoba próbowała i kosztowało ją to utratę twarzy  i ….wyproszenie z wydarzenia. Jak wiemy, zrujnowaną reputację nie tak łatwo jest odbudować. Zwłaszcza w biznesie. Nie jesteśmy samotną wyspą, więc niechciane informacje przekazywane są lotem błyskawicy ⚡️ i możemy być pewni, że prędzej czy później trafią one w niepowołane ręce. 
 
Sam więc widzisz, że gra nie jest warta świeczki .
Ale do rzeczy.
 
⛔️ Networking nie jest sprzedażą.

Wykorzystywanie go do tego celu, aby sprzedać swój produkt/usługę delikatnie mówią nie jest w dobrym tonie. Nie prowadź więc żadnej formy sprzedaży podczas networkingu. Bycie nachalnym sprzedawcą nigdy nie było dobrze odbierane, a zwłaszcza w sytuacji networkingowej.
 
⛔️ Networking nie jest również okazją do narzekania i krytykowania konkurencji. To prawda, leży to w naszej naturze, ale za wszelką cenę należy się tego wystrzegać. W przeciwnym razie, Twoi rozmówcy stracą zainteresowanie Twoją osobą. 
 
⛔️ Networking nie powinien być również wykorzystywany do promocji własnej osoby.

Niektórzy postawieni w sytuacji networkingowej czują nieodpartą pokusę do tego, aby się reklamować. Chcą w ten sposób zabłysnąć przed rozmówcą. Takie zachowanie również nie jest mile widziane. Podobnie jak chęć monopolizowania rozmowy i próby jej zdominowania.
 
Pozwól się wypowiedzieć drugiej stronie, słuchaj ze zrozumieniem i traktuj swojego rozmówcę jak równorzędnego partnera.
 
Zastosowanie się do tych wskazówek na pewno zaowocuje wartościowymi kontaktami biznesowymi. Nie zmarnuj takiej szansy.
 
Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy na kolejny post o networkingu. Tym razem będziemy się mierzyć z najczęstszymi mitami na jego temat.
 
Jeśli natomiast potrzebujesz indywidulanych konsultacji z networkingu…zgłoś się do Artur Sójka, który nie ma sobie równych w tej dziedzinie.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce.   Zamknij