BKP

Zabawy networkingowe

Zabawy networkingowe

Nadchodzą Święta… a wraz z nimi wiele okazji do spotkań w gronie rodziny, przyjaciół, znajomych ale i nieznajomych…

Niektórzy z nas będą w tym czasie uczestniczyć w firmowych wigiliach, w spotkaniach świąteczno-noworocznych, bądź innych mniej formalnych wydarzeniach, więc nie zapominajmy o networkingu, który również w tych okolicznościach sprawdzi się wyśmienicie.

Pozwoli rozluźnić, czasem nieco napiętą atmosferę, wyjść z cienia osobom, które się tam ukrywają i zapewnić dobrą zabawę.

Bo kto powiedział, że poznawanie nowych ludzi, czy też zacieśnianie znajomości z osobami, które już znamy, musi przebiegać według jednego dobrze nam znanego schematu?

A ponieważ okoliczności, aż same do tego zachęcają, warto pomyśleć nieszablonowo i „rozerwać” uczestników wydarzenia sięgając po gry i zabawy networkingowe.

Na pewno znajdziesz ich wiele. Jeśli jednaki nic nie przychodzi Ci do głowy, podrzucamy kilka pomysłów:

  •  speednetworking – zabawa polega na poznaniu jak największej liczby osób, w jak najkrótszym czasie. Są to zwykle 2 min, podczas których wymieniasz się z innymi uczestnikami informacjami i wizytówkami. Im więcej osób poznasz, tym lepiej;

 

  •   agent – wśród uczestników „ukrywasz” kilku agentów, którzy mówią nieprawdę. Zadaniem wszystkich jest zdemaskowanie ich wśród nowo poznanych osób.

 

  •  „poznajmy się” –  podczas tej zabawy wykorzystujesz wcześniej przygotowane kartki z kilkoma pytaniami. Pytania mogą być naprawdę różne, jednak staraj się je dobierać z wyczuciem, aby nikogo nie urazić. Każdy z uczestników otrzymuje kartkę z innym zestawem pytań i w ten sposób zdobywa konkretne informacje o swoim rozmówcy.


A Ty jaką grę networkingową możesz polecić?

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce.   Zamknij