BKP

Networking na wakacjach

Networking na wakacjach

Lato sprzyja wszelkim aktywnościom, nie tylko fizycznym. Częściej wychodzimy „do ludzi” , częściej uczestniczymy w różnych wydarzeniach – również plenerowych, a więc okazji do networkingu nie brakuje.

Warto więc zawczasu przemyśleć swoją strategię obecności podczas różnych letnich eventów, aby czerpać z nich satysfakcję i zostać dobrze zapamiętanym przez innych uczestników. Bo nigdy nie wiesz kogo na nich spotkasz …

Dobrze jest na początku uświadomić sobie, że nie wszyscy ludzie biznesu biorą udział w sezonowych eventach, aby o biznesie rozmawiać. Często ich motywacją do wzięcia udziału w mniej formalnym wydarzeniu jest po prostu dobrze się bawić i zapomnieć o pracy, obowiązkach..

Pełniąc na co dzień stresujące role w organizacji, bądź też będąc przedsiębiorcami 24/h, mogą nie być w danym momencie zainteresowani pogłębionymi rozmowami o tzw. interesach. Gdy więc wyczujesz, że Twój partner zaczyna czuć się niezręcznie podczas takiej wymiany zdań -  zatrzymaj się, weź głęboki oddech i zmień temat na bardziej swobodny.

Nie oznacza to jednak, że nie masz być na takie rozmowy przygotowany i że nie mogą się zdarzyć. Bo mogą i zdarzają się.

Aby więc dobrze wypaść przed Twoim rozmówcą miej wcześniej opracowaną możliwie treściwą i krótką prezentację siebie (elevator pitch). I gdy Twój rozmówca poprosi Cię, abyś powiedział parę słów o sobie i o tym czym się zajmujesz – daj mu skoncentrowaną wiedzę w przyjemnym opakowaniu.

Jeśli będzie on zainteresowany dalszą rozmową  - na pewno pociągnie wątek. Jednak nie narzucaj mu tematu rozmowy, nie przypieraj do muru, lecz pozwól mu samemu zdecydować.

A jeśli masz z tym problem, miej zawsze z tyłu głowy myśl, którą sformułował kiedyś pewien mądry networker : ”Masz dwoje uszu i tylko jedne usta. Używaj ich zgodnie z tymi proporcjami. A sposób komunikacji planuj zgodnie z tą zasadą”.

Czy zgadniesz do kogo te słowa należą ?

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce.   Zamknij