BKP

Jak się przygotować  do udziału w wydarzeniu biznesowym? - 5 kroków

Jak się przygotować do udziału w wydarzeniu biznesowym? - 5 kroków

Jak się dobrze przygotować do eventu biznesowego?

Jeśli właśnie wybierasz się bądź planujesz wziąć udział w konferencji, spotkaniu biznesowym, warto wcześniej podjąć odpowiednie przygotowania. To pozwoli Ci nie tylko czuć się pewniej już podczas samego eventu, ale także zrozumieć, dlaczego to robisz ???? i  jak możesz na nim najlepiej skorzystać. Bo jak mawiał Henry Ford: „Przygotowanie jest najważniejszym kluczem do sukcesu”.

Jakie kroki powinieneś przejść w ramach przygotowania?

1️⃣ Dowiedz się, kogo będziesz mógł spotkać podczas wydarzenia (przejrzyj listę prelegentów, uczestników). A nuż znajdą się na niej osoby, do których kontaktu od dawna szukałeś? Jeśli jesteś spoza branży, uzupełnij swoje informacje, aby poznać ją lepiej i mieć punkt wspólny do rozmowy, a rozmowa się „kleiła”. Nie ma nic bardziej krępującego jak zapadające po krótkiej wymianie zdań milczenie ????;

2️⃣ Odpowiedz sobie na pytanie: „Co dokładnie chcę osiągnąć poprzez uczestnictwo w wydarzeniu?” Jeśli Twoim celem jest zdobycie nowych kontaktów - wyznacz konkretną ilość osób, które zamierzasz podczas niego poznać. Postaw sobie wyzwanie! Np. zdobyć „25 wizytówek” – to sprawi, że podczas niego nie będziesz się rozpraszał, a skupisz na tym, co w tym momencie dla Ciebie najważniejsze!

3️⃣ Opracuj swój ???????????????????????????????? ???????????????????? (prezentacja windowa) - a więc przedstawienie własnej osoby i swojego biznesu w ciekawy, być może intrygujący sposób. Dobrze jest mieć kilka wersji, w zależności od branży klienta, z którym będziesz miał okazję rozmawiać. A gdy nadejdzie już ta wiekopomna ???? chwila, aby się przedstawić Twojemu rozmówcy - wykorzystaj… „odbijanie” i poproś go, aby to on powiedział coś o sobie jako pierwszy. Dzięki temu zdobędziesz informacje, które pozwolą Ci dostosować swój elevator pitch do jego branży !

4️⃣ Zaplanuj dobrze swój czas. Skoro już zdecydowałeś się go spędzić podczas wydarzenia, niech będzie on z pożytkiem dla Ciebie! Wykorzystaj maksymalnie swoją szansę na poznanie wartościowych ludzi. Nie zaszkodzi także, stojąc w kolejce do bufetu kawowego zagadnąć stojącą przed, lub za Tobą, osobę;

5️⃣ Zawsze miej przy sobie wizytówki. Nie po to, aby je rozdawać na prawo i lewo, lecz, aby wręczyć je osobom, które o nie wyraźnie poproszą.

A jeśli Twój rozmówca z jakiegoś powodu nie ma przy sobie karty wizytowej, przygotuj wcześniej kilka tzw. pustych wizytówek, na której będzie on mógł zostawić potrzebne informacje go dotyczące, a Ty w ten sposób zapunktujesz u swojego partnera rozmowy ????.
 

Obrazującą 5 wskazanych kroków infografikę znajdziesz tutaj

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce.   Zamknij